Aerial Gunner film wojenny
Aerial Gunner film wojenny

Aerial Gunner (1943, United States)

Kategorie: samoloty bombardowanie bazy wojskowe

Aerial Gunner

Reżyseria: William H. Pine


Czas: 80 minut

Języki: English

war-movies.info2020-02-22 / 2020-10-11


Amerykański ochotnik dołącza do kursu dla strzelców pokładowych i musi stawić czoła trudnemu spotkaniu ze starym wrogiem.


Policjant Jon Davis odnajduje na festynie Foxy’ego Pattisa, którego ojciec, były kryminalista, właśnie popełnił samobójstwo. Pomimo, iż nie zrobił nic złego Davis ma wyrzuty sumienia i stara się wyrazić swój żal. Ale Foxy ma żal do wszystkich policjantów za to, że przez lata jego ojciec, jako były skazaniec, był stale wzywany na przesłuchania, przez co pracodawcy zniechęcali się do niego. Stany Zjednoczone dołączyły do II wojny światowej i Davis zaciągnął się do wojska, ta rozmowa to jednocześnie pożegnanie. Po zakończeniu podstawowego kursu Davis zgłasza się na ochotnika do przejścia szkolenia dla załóg bombowców. Trafia do bazy w Teksasie, gdzie będzie się szkolił na strzelca pokładowego, ale gdzie czeka go także pewna niespodzianka - jego instruktorem będzie Foxy, który poprzysiągł kiedyś zemścić się na nim za krzywdę ojca.

Film nakręcony w czasie wojny, który pokazywał jak istotną rolę odgrywali strzelcy pokładowi w misjach bombowych nad Europą i Azją a również jak ciężko trenowali doskonaląc swoje umiejętności.
Niestety osobiste utarczki między Foxy i Jonem nie dodają zbyt wiele wartości do tego filmu i sprawiają wręcz, że jest on mniej interesujący niż mógłby być. Film warto zobaczyć z powodów czysto edukacyjnych, aby zobaczyć w jaki sposób trenowały załogi bombowców, ale poza tym nie jest to szczególnie dobra produkcja. Jedyny element, który mógł ją jeszcze uratować, to mająca miejsce na samym końcu pierwsza bojowa misja głównych bohaterów, ale i ona nie jest arcydziełem.


Nasza ocena

4.0

Ocena filmu

4 / 10

Realizm

3 / 5

Wartość przygodowa

1 / 5

Dokładność historyczna

2 / 5Aerial Gunner cały film


Aerial Gunner cały film
Aerial Gunner cały film


Twórcy Aerial Gunner

William H. Pine filmy wojenne

William H. Pine

reżyseria


Maxwell Shane filmy wojenne

Maxwell Shane

scenariuszObsada Aerial Gunner

Chester Morris filmy wojenne

Richard Arlen filmy wojenne

Jimmy Lydon filmy wojenne

Jimmy Lydon

jako Sandy


Dodaj komentarz


Wydarzenia w Aerial Gunner

II wojna światowa (1936-1945)

Aerial Gunner film wojenny © 2013-2020 Filmy Wojenne Info

war movies war films ww2 movies Kriegsfilme war movies blog Irish Civil Wartrains