Wilcze echa film wojenny
Wilcze echa film wojenny

Wilcze echa (2019, France)

Oryginalny / alternatywny tytuł: Le chant du loup

Kategorie: okręty podwodne siły specjalne

The Wolf’s Call

Reżyseria: Antonin Baudry


Czas: 115 minut

Języki: French

war-movies.info2020-08-13 / 2021-04-08


Francuska łódź podwodna zostaje zaskoczona przez pojawienie się nieznanego okrętu podwodnego w pobliżu wybrzeża Syrii. W tym momencie nikt nie spodziewał się, że to wydarzenie postawi świat na skraju zagłady.


Francuski okręt podwodny Titan zbliżył się do wybrzeża Syrii, aby zabrać pluton komandosów, ale podczas nawiązywania kontaktu z siłami lądowymi pojawiła się wroga fregata i postawiła całą misję pod znakiem zapytania. Operator sonaru Chanteraide, zwany Skarpetami przez innych członków załogi, natrafia na dodatkowy dźwięk, ale nie jest w stanie go zidentyfikować. Kiedy dźwięk ten w końcu zostaje rozpoznany jako wrogi okręt podwodny czającym się w pobliżu, Titan jest w niebezpieczeństwie i wkrótce podwodniacy będą musieli walczyć o życie, gdy zbliża się do nich fregata. Po zakończeniu misji Skarpety nie potrafi zapomnieć o misji i czuje, że jego błąd naraził całą załogę na niebezpieczeństwo. Próbuje dowiedzieć się czegoś więcej o łodzi podwodnej, która zaskoczyła ich w pobliżu wybrzeżu Syrii, ale w bazie danych nie ma łodzi o takiej specyfikacji. Po sprawdzeniu starszych raportów w archiwum dowiaduje się, że może to być Timur III, stara rosyjska łódź, która miała zostać złomowana kilka lat wcześniej. Tymczasem rosyjskie siły lądowe dokonują inwazji na Finlandię, świat jest na skraju wojny, a dwa okręty podwodne są przygotowywane do wypłynięcia na Morze Bałtyckie - Titan oraz niosący nuklearne pociski balistyczne Formidable.

Francuski film wojenny osadzony w czasach współczesnych, ale w rzeczywistości, w której Europa jest bliska otwartej wojny. Pod wieloma względami fabuła jest podobna do innych filmów, takich jak Karmazynowy przypływ, czy Polowanie na Czerwony Październik, podobna jest atmosfera i ogólne przesłanie, które jest głównym punktem filmu. Wilcze echa są dalekie od oryginalności, fabuła w niektórych punktach jest daleka od realizmu, ale ogólnie rzecz biorąc nie jest to zła produkcja, którą można porównać do innego francuskiego filmu, Sky Fighters.


Nasza ocena

6.0

Ocena filmu

7 / 10

Realizm

3 / 5

Wartość przygodowa

4 / 5

Dokładność historyczna

1 / 5Wilcze echa cały film


Wilcze echa cały film
Wilcze echa cały film
Wilcze echa cały film


Twórcy Wilcze echa

Antonin Baudry filmy wojenne

Antonin Baudry

reżyseria


Antonin Baudry filmy wojenne

Antonin Baudry

scenariuszObsada Wilcze echa

Francois Civil filmy wojenne

Francois Civil

jako Chanteraide


Omar Sy filmy wojenne

Omar Sy

jako D’Orsi


Mathieu Kassovitz filmy wojenne

Reda Kateb filmy wojenne

Reda Kateb

jako Grandchamp


Paula Beer filmy wojenne

Paula Beer

jako Diane


Alexis Michalik filmy wojenne

Alexis Michalik

jako Formidable XO


Jean-Yves Berteloot filmy wojenne

Jean-Yves Berteloot

jako Commandant CIRA


Dodaj komentarz

Wilcze echa film wojenny © 2013-2021 Filmy Wojenne Info

war movies war films ww2 movies Kriegsfilme war movies blog Jack Strongfemale voice actor