desant
desant filmy wojenne

Kategorie:
artyleriabazy wojskowebitwy morskiebombardowaniebunkryczołgidesantdramat sądowydżunglafantasyfortyfikacjegwiezdne wojnykawaleriakomandosikonwojelotniskowcemarynarkanajemnicyoblężenieobozy jenieckieobozy koncentracyjneokopyokręty podwodneostatni bastionpartyzancipiechotapolitykapustyniarajdyruch oporurycerzesamolotyscience fictionsiły specjalnesnajperzyspadochroniarzeszpiedzytajemnicetajne operacjewalki powietrznewalki w mieściezamkizasadzkizimazwiadśmigłowce

desant

Pacyfik 2010 film wojenny

Pacyfik (2010)

US Marines przygotowują się do pierwszej ofensywnej operacji w II Wojnie Światowej - lądowania na Guadalcanal. Już pierwsza noc pokaże im, że właśnie wkroczyli do piekła.

Bunt na okręcie 1954 film wojenny

Bunt na okręcie (1954)

Kapitana trałowca USS Caine ma obsesję na punkcie dyscypliny i z czasem załoga zaczyna podejrzewać u niego chorobę psychiczną.

Cienka czerwona linia 1998 film wojenny

Cienka czerwona linia (1998)

US Marines przygotowują się do pierwszego dużego starcia na Pacyfiku - walk o Guadalcanal. Ale są naprawdę gotowi na to, co ich czeka?

Piaski Iwo Jimy 1949 film wojenny

Piaski Iwo Jimy (1949)

Pluton marines dociera na Guadalcanal. To ich ostatni przystanek przed atakiem na silnie ufortyfikowane Tarawa i Iwo Jima.

Byliśmy żołnierzami 2002 film wojenny

Byliśmy żołnierzami (2002)

Pierwsze poważne starcie sił amerykańskich w Wietnamie widziane nie tylko z punktu widzenia pola bitwy, ale także rodzin żołnierzy w Stanach.

Przeprawa 2000 film wojenny

Przeprawa (2000)

Przedstawienie bitwy pod Trenton i słynnej przeprawy Jerzego Waszyngtona przez rzekę Delaware.

Wojna o ocean 1965 film wojenny

Wojna o ocean (1965)

Amerykański oficer marynarki dostaje szansę, aby udowodnić swoją wartość poprzez przygotowanie ataku na wyspy zajęte przez Japończyków.

Wybrzeże we krwi 1967 film wojenny

Wybrzeże we krwi (1967)

Marines lądują na wyspie opanowanej przez Japończyków i muszą atakować dobrze przygotowane linie obrony.

Battle of Blood Island 1960 film wojenny

Battle of Blood Island (1960)

Dwóch Amerykanów przeżyło lądowanie na wyspie okupowanej przez Japończyków i teraz muszą znaleźć sposób, aby pozostać przy życiu otoczeni przez wrogów.

Away All Boats 1956 film wojenny

Away All Boats (1956)

Życie na pokładzie okrętu desantowego podczas kampanii na Pacyfiku.

The Fighting Seabees 1944 film wojenny

The Fighting Seabees (1944)

Historia amerykańskich budowlańców pracujących pod japońskim ostrzałem przy budowie pasów startowych na wyspach Pacyfiku.

Kierunek Berlin 1968 film wojenny

Kierunek Berlin (1968)

W 1945 polskie jednostki przyłączone do Armii Radzieckiej przygotowują się do ostatecznego uderzenia nad Odrą.

Szyfry wojny 2002 film wojenny

Szyfry wojny (2002)

Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia Indian Navajo, którzy w czasie II wojny światowej byli używani przez amerykańską armię do przekazywania zakodowanych wiadomości radiowych.

Atak na żelazne wybrzeże 1968 film wojenny

Atak na żelazne wybrzeże (1968)

Kanadyjski komandos planuje operację specjalną, która zniszczy suchy dok na francuskim wybrzeżu, co uniemożliwi Niemcom naprawę ich dużych pancerników i krążowników. Film luźno oparty na prawdziwych wydarzeniach.

Najdłuższy dzień 1962 film wojenny

Najdłuższy dzień (1962)

Prawdziwe wydarzenia, które miały miejsce przed i podczas D-Day - lądowania Aliantów w Normandii.

Szeregowiec Ryan 1998 film wojenny

Szeregowiec Ryan (1998)

Po lądowaniu we Francji w czerwcu 1944 pluton Rangersów zostaje wysłany z nietypową misją - wśród chaosu po D-Day mają odszukać ostatniego ocalałego z czterech braci Ryan, który znajduje się gdzieś w Normandii.

O jeden most za daleko 1977 film wojenny

O jeden most za daleko (1977)

Operacja Market-Garden, śmiały plan generała Montgomerego, aby wkroczyć do Niemiec z pomocą spadochroniarzy, nie poszedł zgodnie z założeniami. Oparty na prawdziwych wydarzeniach z 1944 roku.

Kompania braci 2001 film wojenny

Kompania braci (2001)

Prawdziwa historia amerykańskich skoczków spadochronowych, którzy wzięli udział we wszystkich najcięższych operacjach na froncie zachodnim podczas II wojny światowej.