marynarka
marynarka filmy wojenne

Kategorie:
artyleriabazy wojskowebitwy morskiebombardowaniebunkryczołgidesantdramat sądowydżunglafantasyfortyfikacjegwiezdne wojnykawaleriakomandosikonwojelotniskowcemarynarkanajemnicyoblężenieobozy jenieckieobozy koncentracyjneokopyokręty podwodneostatni bastionpartyzancipiechotapolitykapustyniarajdyruch oporurycerzesamolotyscience fictionsiły specjalnesnajperzyspadochroniarzeszpiedzytajemnicetajne operacjewalki powietrznewalki w mieściezamkizasadzkizimazwiadśmigłowce

marynarka

Czas Apokalipsy 1979 film wojenny

Czas Apokalipsy (1979)

Kapitan Willard zostaje wysłany z tajną misją, aby zabił amerykańskiego pułkownika, który stał się przywódcą kultu. Kiedy wyrusza w podróż całe piekło wojny wietnamskiej uwypukla się na każdym kroku.

Bitwa o Midway 1976 film wojenny

Bitwa o Midway (1976)

Admirał Nimitz musi stawić czoło japońskiej flocie przygotowującej się do ataku na Midway, ale w tej bitwie będzie potrzebował znacznie więcej niż tylko umiejętności.

Hak 1963 film wojenny

Hak (1963)

Trójka amerykańskich żołnierzy zostaje postawiona w trudnej sytuacji - dostają rozkaz z dowództwa, aby zabili rannego jeńca, którego eskortują. Mimo, że jest on wrogiem wykonanie rozkazu nie będzie proste.

Zatopić Bismarcka! 1960 film wojenny

Zatopić Bismarcka! (1960)

Brytyjską marynarkę czeka nie lada wyzwanie - do służby wchodzi właśnie najpotężniejszy niemiecki pancernik Bismarck, a Royal Navy za wszelką cenę musi powstrzymać go przed dotarciem na Atlantyk.

Admirał 2008 film wojenny

Admirał (2008)

Kapitan Aleksandr Kolczak szybko awansuje po kolejnych szczeblach w marynarce, jednak jego kariera zostaje nagle przerwana w momencie wybuchu Rosyjskiej Rewolucji.

Podwodny wróg 1957 film wojenny

Podwodny wróg (1957)

Amerukański niszczyciel wykrywa na Atlantyku zanurzonego U-Boota - rozpoczyna się pojedynek dwóch równych sobie przeciwników, którzy znają wszystkie triki w tej grze.

Lorelei Ostatni U-Boot 2005 film wojenny

Lorelei Ostatni U-Boot (2005)

U schyłku II wojny światowej japońska marynarka sięga po eksperymentalny system Lorelei w nadziei, że pozwoli on powstrzymać Aliantów przed zrzucaniem kolejnych bomb atomowych.

Doborowa jednostka 1964 film wojenny

Doborowa jednostka (1964)

Porucznik Quinton McHale jest kapitanem ścigacza PT 73, ale jego załoga ma bardzo niewiele wspólnego z resztą marynarki - spędzają większość czasu przyjmując zakłady i zarabiając pieniędze na boku.

Zatopienie Laconii 2010 film wojenny

Zatopienie Laconii (2010)

Brytyjski statek transportowy zostaje storpedowany na Oceanie Atlantyckim, ale kiedy niemiecki dowódca zdaje sobie sprawę, że na pokładzie byli cywile i jeńcy postanawia rozpocząć misję ratunkową. Problemem jest to, że nie ma możliwości pomóc wszystkim.

Bunt na okręcie 1954 film wojenny

Bunt na okręcie (1954)

Kapitana trałowca USS Caine ma obsesję na punkcie dyscypliny i z czasem załoga zaczyna podejrzewać u niego chorobę psychiczną.

Nagi peryskop 1996 film wojenny

Nagi peryskop (1996)

Ekscentryczny dowódca łodzi podwodnej, który nie może dogadać się z przełożonymi, otrzymuje dowództwo na starej łodzi podwodnej, aby wziąć udział w nietypowych ćwiczeniach.

Niszczyciel 1943 film wojenny

Niszczyciel (1943)

Steve Boleslavski, stoczniowiec i weteran marynarki, decyduje się na powrót do czynnej służby, by trafić na nowy niszczyciel USS John Paul Jones, przy którego budowie wcześniej pracował.

U-571 2000 film wojenny

U-571 (2000)

Amerykaniezostają wysłani aby przechwycić uszkodzony okręt podwodny U-571 i zabrać z jego pokładu maszynę kodującą Enigma.

Działa Navarony 1961 film wojenny

Działa Navarony (1961)

Grupa komandosów podejmuje się trudnej misji uciszenia niemieckich dział na małej greckiej wyspie. Od powodzenia tej operacji zależy życie tysięcy żołnierzy.

Wilki morskie 1980 film wojenny

Wilki morskie (1980)

W czasie II wojny światowej weterani poprzednich wojen łączą siły, aby wykonać specjalną misję, która może uratować życie wielu alianckich żołnierzy.

W rękach wroga 2004 film wojenny

W rękach wroga (2004)

Incydent na środku Oceanu Atlantyckiego zmusza do współpracy niespodziewanych sojuszników - załóg okrętów podwodnych, niemieckiego i amerykańskiego.

Wojna o ocean 1965 film wojenny

Wojna o ocean (1965)

Amerykański oficer marynarki dostaje szansę, aby udowodnić swoją wartość poprzez przygotowanie ataku na wyspy zajęte przez Japończyków.

Tora! Tora! Tora! 1970 film wojenny

Tora! Tora! Tora! (1970)

Prawdziwe wydarzenia, których zwieńczeniem był japoński atak na Pearl Harbor w 1941 roku.

Akt odwagi 2012 film wojenny

Akt odwagi (2012)

Amerykańskie siły specjalne w pościgu za terrorystą. Nakręcony z udziałem prawdziwych żołnierzy Navy Seals.

Britannic 2000 film wojenny

Britannic (2000)

HMS Britannic, siostrzany statek RMS Titanic, pełni rolę statku szpitalnego, ale sam symbol czerwonego krzyża nie powstrzyma wojny przed wdarciem się na pokład.

Top Gun 1986 film wojenny

Top Gun (1986)

Najlepsi amerykańscy piloci myśliwców konkurują ze sobą o zaszczyty i kobietę.

Karmazynowy przypływ 1995 film wojenny

Karmazynowy przypływ (1995)

Zderzenie charakterów na pokładzie amerykańskiego okrętu podwodnego w momencie gdy otrzymują niepotwierdzony rozkaz do odpalenia rakiet balistycznych.

U-47 Lt. Commander Prien 1958 film wojenny

U-47 Lt. Commander Prien (1958)

Oparty na prawdziwej misji niemieckiego U-Boota, który niewykryty zakradł się do największego portu Royal Navy.

Rekiny i drobne rybki 1957 film wojenny

Rekiny i drobne rybki (1957)

Młodzi kadeci dołączają do dumy niemieckiej marynarki - floty okrętów podwodnych - aby chociaż raz mieć szansę być stroną atakującą w tej wojnie.

Wake Island 1942 film wojenny

Wake Island (1942)

Oparty na prawdziwych wydarzeniach film o niewielkiej bazie US Marines na wyspie Wake, która stawiała zacięty opór japońskiej flocie.

Away All Boats 1956 film wojenny

Away All Boats (1956)

Życie na pokładzie okrętu desantowego podczas kampanii na Pacyfiku.

Bitwa o ujście rzeki 1956 film wojenny

Bitwa o ujście rzeki (1956)

Prawdziwa historia walki między brytyjskimi krążownikami i niemieckim pancernikiem, która doprowadziły do sporu dyplomatycznego.

Trzy królestwa 2008 film wojenny

Trzy królestwa (2008)

Spektakularne starcie dwóch potężnych armii w starożytnych Chinach.

Alfa Tau! 1942 film wojenny

Alfa Tau! (1942)

Napięcie przenosi się do włoskiej bazy okrętów podwodnych marynarki wojennej, gdy straty są coraz wyższe. Film nakręcony w czasie II wojny światowej na pokładzie łodzi podwodnej będącej w czynnej służbie.

Pearl Harbor 2001 film wojenny

Pearl Harbor (2001)

Historia miłosna umieszczona w trakcie pierwszych lat II wojny światowej - dwaj piloci zakochują się w tej samej pielęgniarce.

Zanurzenie o świcie 1943 film wojenny

Zanurzenie o świcie (1943)

Brytyjski okręt podwodny zostaje wysłany na specjalną misję - ma przechwycić nowy niemiecki pancernik zanim ten przedostanie się na Morze Północne i zagrozi żegludze handlowej.

Jak rozpętałem drugą wojnę światową 1970 film wojenny

Jak rozpętałem drugą wojnę światową (1970)

Polski żołnierz, który jest przekonany, że doprowadził do wybuchu II wojny światowej, trafia na niemal wszystkie fronty tego konfliktu.

Mister Roberts 1955 film wojenny

Mister Roberts (1955)

Pierwszy oficer na statku handlowym ma nadzieję dołączyć do załogi okrętu wojennego przed zakończeniem wojny, ale jego zwierzchnik stara się do tego nie dopuścić.

Battleship: Bitwa o Ziemię 2012 film wojenny

Battleship: Bitwa o Ziemię (2012)

Podczas ćwiczeń morskich załogi okrętów dostrzegają dziwne obiekty spadające z nieba - jest to początek inwazji obcych.

Pan i władca - na krańcu świata 2003 film wojenny

Pan i władca - na krańcu świata (2003)

Podczas wojen napoleońskich kapitan brytyjskiego okrętu otrzymuje misję przechwycenia francuskiego kapera oeprującego na południowym Atlantyku.

Morski pościg 1955 film wojenny

Morski pościg (1955)

W momencie wybuchu II wojny światowej kapitan niemieckiego statku handlowego stara się, wbrew okolicznościom, wrócić do ojczyzny.