okręty podwodne
okręty podwodne filmy wojenne

Kategorie:
artyleriabazy wojskowebitwy morskiebombardowaniebunkryczołgidesantdramat sądowydżunglafantasyfortyfikacjegwiezdne wojnykawaleriakomandosikonwojelotniskowcemarynarkanajemnicyoblężenieobozy jenieckieobozy koncentracyjneokopyokręty podwodneostatni bastionpartyzancipiechotapolitykapustyniarajdyruch oporurycerzesamolotyscience fictionsiły specjalnesnajperzyspadochroniarzeszpiedzytajemnicetajne operacjewalki powietrznewalki w mieściezamkizasadzkizimazwiadśmigłowce

okręty podwodne

Nuklearny szantaż 1997 film wojenny

Nuklearny szantaż (1997)

Terroryści z byłej Jugosławii przejmują kontrolę nad amerykańskim okrętem podwodnym i grożą odpaleniem pocisków nuklearnych na Waszyngton. James Carter, konstruktor okrętu, musi ich powstrzymać.

Podwodny wróg 1957 film wojenny

Podwodny wróg (1957)

Amerukański niszczyciel wykrywa na Atlantyku zanurzonego U-Boota - rozpoczyna się pojedynek dwóch równych sobie przeciwników, którzy znają wszystkie triki w tej grze.

Lorelei Ostatni U-Boot 2005 film wojenny

Lorelei Ostatni U-Boot (2005)

U schyłku II wojny światowej japońska marynarka sięga po eksperymentalny system Lorelei w nadziei, że pozwoli on powstrzymać Aliantów przed zrzucaniem kolejnych bomb atomowych.

1941 1979 film wojenny

1941 (1979)

Wkrótce po ataku na Pearl Harbor u wybrzeży Kalifornii wynurza się japońska łódź podwodna. Japończycy przybyli tutaj aby zaatakować bardzo konkretny cel - Hollywood. O ile oczywiście zdołają je znaleźć.

Ostatni brzeg 1959 film wojenny

Ostatni brzeg (1959)

Wojna atomowa zniszczył całe życie na północnej półkuli. Marynarka wysyła okręt podwodny do sprawdzenia co jest źródłem niespójnych sygnałów odbieranych z rejonu San Francisco.

Zatopienie Laconii 2010 film wojenny

Zatopienie Laconii (2010)

Brytyjski statek transportowy zostaje storpedowany na Oceanie Atlantyckim, ale kiedy niemiecki dowódca zdaje sobie sprawę, że na pokładzie byli cywile i jeńcy postanawia rozpocząć misję ratunkową. Problemem jest to, że nie ma możliwości pomóc wszystkim.

Nagi peryskop 1996 film wojenny

Nagi peryskop (1996)

Ekscentryczny dowódca łodzi podwodnej, który nie może dogadać się z przełożonymi, otrzymuje dowództwo na starej łodzi podwodnej, aby wziąć udział w nietypowych ćwiczeniach.

U-571 2000 film wojenny

U-571 (2000)

Amerykaniezostają wysłani aby przechwycić uszkodzony okręt podwodny U-571 i zabrać z jego pokładu maszynę kodującą Enigma.

Ciśnienie 2002 film wojenny

Ciśnienie (2002)

Amerykańska łódź podwodna ratuje rozbitków ze statku na środku Oceanu Atlantyckiego. Jak się okazuje jednym z nich jest kobieta, czym marynarze tłumaczą sobie dziwne rzeczy, które zaczynają się dziać na pokładzie.

Okręt widmo 2006 film wojenny

Okręt widmo (2006)

Brytyjski okręt podwodny, który zniknął w 1943 roku, nagle pojawia się 40 lat później w pełni funkcjonalny, ale bez żadnych śladów po członkach załogi.

W rękach wroga 2004 film wojenny

W rękach wroga (2004)

Incydent na środku Oceanu Atlantyckiego zmusza do współpracy niespodziewanych sojuszników - załóg okrętów podwodnych, niemieckiego i amerykańskiego.

Britannic 2000 film wojenny

Britannic (2000)

HMS Britannic, siostrzany statek RMS Titanic, pełni rolę statku szpitalnego, ale sam symbol czerwonego krzyża nie powstrzyma wojny przed wdarciem się na pokład.

Karmazynowy przypływ 1995 film wojenny

Karmazynowy przypływ (1995)

Zderzenie charakterów na pokładzie amerykańskiego okrętu podwodnego w momencie gdy otrzymują niepotwierdzony rozkaz do odpalenia rakiet balistycznych.

U-47 Lt. Commander Prien 1958 film wojenny

U-47 Lt. Commander Prien (1958)

Oparty na prawdziwej misji niemieckiego U-Boota, który niewykryty zakradł się do największego portu Royal Navy.

Rekiny i drobne rybki 1957 film wojenny

Rekiny i drobne rybki (1957)

Młodzi kadeci dołączają do dumy niemieckiej marynarki - floty okrętów podwodnych - aby chociaż raz mieć szansę być stroną atakującą w tej wojnie.

Alfa Tau! 1942 film wojenny

Alfa Tau! (1942)

Napięcie przenosi się do włoskiej bazy okrętów podwodnych marynarki wojennej, gdy straty są coraz wyższe. Film nakręcony w czasie II wojny światowej na pokładzie łodzi podwodnej będącej w czynnej służbie.

Zanurzenie o świcie 1943 film wojenny

Zanurzenie o świcie (1943)

Brytyjski okręt podwodny zostaje wysłany na specjalną misję - ma przechwycić nowy niemiecki pancernik zanim ten przedostanie się na Morze Północne i zagrozi żegludze handlowej.

Operacja Pacyfik 1951 film wojenny

Operacja Pacyfik (1951)

Kapitan łodzi podwodnej otrzymuje zadanie rozwiązania problemu torped, których zapalniki zawodzą w trakcie ataków.

Torpeda poszła! 1958 film wojenny

Torpeda poszła! (1958)

Dowódca łodzi podwodnej nie potrafi poradzić sobie ze śmiercią żony i dąży do pomszczenia jej przez zatopienie nowego japońskiego lotniskowca.

Dramat w głębinach 1958 film wojenny

Dramat w głębinach (1958)

Dowódca amerykańskiej łodzi podwodnej decyduje się zaatakować japoński niszczyciel, który zatopił już kilka amerykańskich jednostek.

Okręt 1981 film wojenny

Okręt (1981)

Życie na pokładzie U-boota podczas patrolu U-96 na Atlantyku i Morzu Śródziemnym nie wygląda tak, jak nazistowska propaganda przedstawia to swojemu społeczeństwu...

Stacja akrtyczna Zebra 1968 film wojenny

Stacja akrtyczna Zebra (1968)

Amerykański podwodny okręt atomowy zostaje wysłany na tajną misję w rejon bieguna północnego.

Polowanie na Czerwony Październik 1990 film wojenny

Polowanie na Czerwony Październik (1990)

Doświadczony kapitan najnowszgo sowieckiego okrętu podwodnego stara się uciec do Stanów Zjednoczonych, co nie jest proste ze względu na to, że i Związek Radziecki i USA są na jego tropie.

The Bedford Incident 1965 film wojenny

The Bedford Incident (1965)

Podczas zimnej wojny amerykański niszczyciel USS bedford rozpoczyna polowanie na sowiecki okręt podwodny w obszarze Arktyki. Dowódca okrętu, kapitan Finlander, wydaje się mieć na tym punkcie obsesję.

Bitwa na Morzu Koralowym 1959 film wojenny

Bitwa na Morzu Koralowym (1959)

Amerykańska łódź podwodna zostaje wysłana na misję patrolową, aby odnaleźć japońską flotę inwazyjną.

Akcja na Północnym Atlantyku 1943 film wojenny

Akcja na Północnym Atlantyku (1943)

Marynarze amerykańskiej marynarki handlowej biorą udział w dużym konwoju do Murmańska stawiając czoło niemieckim okrętom podwodnym i samolotom.

Orzeł 1958 film wojenny

Orzeł (1958)

Na podstawie prawdziwych wydarzeń - ORP Orzeł zostaje odcięty od portu macierzystego przez niemiecką inwazję. Załoga postanawia przedostać się do Estonii.